Hakkımızda1983 yılında 36 metrekarelik küçük bir atölyeden bugün dünyanın ilk ve tek entegre üretim yapabilen bir dünya devine dönüşen Simiteks tekstil sanayi ve ticaret limitet şirketi 8000 açık ve 8500 kapalı olmak üzere İstanbul Hadımköy de tam otomatik ve robot teknolojisi ile dar dokuma üretimi yapmakta ve bu ürünleri gerek yurt içi gerekse 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihraç ederek Türkiye’nin haklı gurur markası olmayı başarmıştır.

Tesislerimizde ürettiğimiz Polipropilen ve rafya ipi ile değerli iş ortaklarımızın istediği renkteki ürünleri kolaylıkla üretebilmekteyiz ve bu iki değişik ip üretimini dünyada yapan tek fabrikayız. Değişik türdeki dar dokuma ürünleri çeşitlerimiz ile 15 mm’den 120 mm ye kadar üretim yapabilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Ürün yelpazemiz de ; mobilya sanayi için özellikle koltuk ve kanepe yapımında kullanılan elastik kolon, yatak sanayisinde kullanılan yatak fitilleri, panjur makaraları için panjur kordonları, çanta, terlik ve taşıma için özel olarak üretilen dar dokuma ürünleri konfeksiyon sanayi için üretilen lastikler bulunmaktadır.

Simiteks olarak ISO 9001/2015 kalite belgesi ve ürünlerimizin insan sağlığını etkileyecek hiçbir madde içermediğini belgeleyen ve dünyanın çeşitli firmalarının talep ettikleri kalite test belgelerine sahiptir. Ürettiğimiz ürünler firmamızın on yıllık garantisi altındadır.

100 % yerli sermaye olan Simiteks bundan sonrada teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye devam ederek kalitesini en yüksek düzeyde tutmaya devam edecektir.