ÖNEMLİ

GARANTİ

Garanti

  Lastiğin koltuğa montajı sırasındaki hatalar;

  • Çakma hataları
  • Elastik kolonun üretim parkuruna gelirken hasar görmesi

  Elastik kolon koltuğa çakıldıktan sonra konsülüksiyon hatasından dolayı kopması veya ezilmesi.

  Stokta rulo halinde bekletilmesinden veya elastik kolonun iskelete çakılıp güneş alan bir yerde bekletilmesinden dolayı kopmalar oluşumu.

  Yüzde 100 ve Yüzde 85 esnemeye sahip ürünlerin sırt haricinde kullanılması halinde.

ÇİZGİLER

Çizgiler

  Elastik kolonda temel husus çizgilerdir. Çizgiler elastik kolonun sağlamlığını ve esnemesini belli eder.

  Si-Mi Teks olarak dünya standardına uygun üretim yaptığımız için siz değerli müşterilerimize bu bilgileri vermeyi kendimize bir borç bildik.

  Bilindiği gibi eğer elastik kolonda;

  • Tek çizgi varsa mamulün gipeli (lastiğin iple kaplanması) tek lastik kullanıldığı; yüzde 100 esneme olduğunu belli eder.
  • İki çizgi varsa mamülün gipeli olduğunu, numarası kalın tek lastik kullanıldığını ve yüzde 85 esneme olduğunu belli eder.
  • Üç çizgi varsa mamülün gipeli iki lastik kullanıldığını ve yüzde 70 esneme olduğunu belli eder.
  • Dört çizgi varsa mamülün gipeli olduğunu, üç lastik kullanıldığını ve esneme oranının yüzde 60 olduğunu belli eder.

  Asla unutulmamalıdır ki; elastik kolonun üzerine istenilen kadar çizgi konabilir fakat dünya standardında bir elastik kolonda yukarıda belirtilen kadar çizgi olur.

ESNEME DEĞERLERİ

Esneme Değerleri

  Bilindiği gibi dünya standardında üretim yapmak firmanın teknolojisi ve müşterilerine verdiği değerle ilgilidir. Müşterilerini aldatmaya çalışanlar her zaman kaybetmeye mahkumdurlar.

  Si-Mi Teks olarak ana misyonumuz müşterilerimize tahhüt ettiğimiz değerleri korumak ve onları asla zor durumda bırakmamaktır. Bundan dolayı 5 kıtada 30 dan fazla ülkede Si-Mi Teks elastik kolonları kullanılmaktadır.

  Esneme elastik kolonda en önemli ve dikkat edilmesi gereken konudur. Bunun nedeni ise fiyat farklılığıdır. Unutulmamalıdır ki esnemelere göre fiyat değişmektedir.

  Eğer bir mobilya üreticisi elastik kolonlarını çekme makinası ile gerdiriyorsa makineye bağladığı bütün kolonların esneme yüzdeleri aynı olmalıdır. Aksi halde gerdirme sonrası bol ya da gergin kalan kolon üretim hattındaki kanepenin kalitesini bozar.

  Mobilya üreticisi eğer gerdirme işlemini elle yapıyorsa esnemeleri farklı olan elastik kolonlardan zarar eder. Örneğin ; yüzde 70 esnemeli iki lastikli elastik kolon belirtilenden daha az esnerse bu tamamen mobilya imalatçısının zararına olmuş olur.

TOP UZUNLUĞU

Top Uzunluğu

  Mobilya imalatında en nemli hususlardan biri de üretim esnasında verilen firelerdir. Bir de bu firelere tedarikçilerden gelen malzemelerin eksik çıkması üreticilerin imalat maliyetlerinin yükselmesine sebep olur.

  Si-Mi Teks olarak dünya standardına uygun üretim yaptığımız için siz değerli müşterilerimize bu bilgileri vermeyi kendimize bir borç bildik.

  Si-Mi Teks olarak kalitemizden daha da önemli tuttuğumuz bu husus üzerinde aylarca süren Ar-Ge çalışmalarımızdan sonra müşterilerimize tam ve eksiksiz metraj verebilmenin haklı gururundayız.

  Tam otomatik ve bilgisayarlı makinelerimizde eksik sarım ve arızalı üretim ambalaj departmanımızda engellenmektedir.

  Aldığınız elastik kolonun 100m metre olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. 100 metre fiyatı ödeyerek daha düşük metrajlar almayınız.