Esneme Değerleri

Simiteks Esneme Değerleri

 

Bilindiği gibi dünya standardında üretim yapmak firmanın teknolojisi ve müşterilerine verdiği değerle ilgilidir. Müşterilerini aldatmaya çalışanlar her zaman kaybetmeye mahkumdurlar.

 

Si-Mi Teks olarak ana misyonumuz müşterilerimize tahhüt ettiğimiz değerleri korumak ve onları asla zor durumda bırakmamaktır. Bundan dolayı 5 kıtada  30 dan fazla ülkede Si-Mi Teks elastik kolonları kullanılmaktadır.

 

Esneme elastik kolonda en önemli ve dikkat edilmesi gereken konudur. Bunun nedeni ise fiyat farklılığıdır. Unutulmamalıdır ki esnemelere göre fiyat değişmektedir.

 

Eğer bir mobilya üreticisi elastik kolonlarını çekme makinası ile gerdiriyorsa makineye bağladığı bütün kolonların esneme yüzdeleri aynı olmalıdır. Aksi halde gerdirme sonrası bol ya da gergin kalan kolon üretim hattındaki kanepenin kalitesini bozar.

 

Mobilya üreticisi eğer gerdirme işlemini elle yapıyorsa esnemeleri farklı olan elastik kolonlardan zarar eder. Örneğin ; yüzde 70 esnemeli iki lastikli elastik kolon belirtilenden daha az esnerse bu tamamen mobilya imalatçısının zararına olmuş olur.

 

 

 

/resimler/1322659585-button-green.png  Elastik kolon alırken lütfen esnemenin standart olduğuna emin olun. Aksi halde emeğinizi, zamanınızı ve paranızı boşa harcamış olursunuz.

  
Sayfa Başı